Rafał Ślusarz

 
 
 
 

TIwC - Ćwiczenie 11: wytyczne


Treść i tytuł prezentacji musi wiązać się z chemią i rybą w lesie.

Treść prezentacji powinna spełniać następujące wymagania:

  1. Prezentacja musi się składać z co najmniej 6 slajdów (łącznie z tytułowym):
    • slajd tytułowy zawierający imię i nazwisko prezentującego oraz tytuł prezentacji,
    • wszystkie slajdy muszą posiadać własne tytuły (nagłówki) oprócz slajdu z punktu 5.

    Prezentacja powinna zawierać co najmniej:
    • jedną ramkę z tekstem
    • wykres (patrz punkt 2)
    • tabelę (patrz punkt 3)
    • 2 grafiki (patrz punkt 4 i 5)
    • animacje - przejścia slajdów i animacje poszczególnych elementów - grafik i tekstu
    • różne kolory i cienie (oceniana będzie także forma prezentowanej treści)

  2. W prezentacji musi być zawarty wykres liniowy narysowany z danych zawartych w tym pliku z danymi: pobierz plik. Plik ten zawiera zebrane odległości (oś Y, druga kolumna, [Å]) atomu kontrolnego od pułapki grawitacyjnej w funkcji czasu (oś X, pierwsza kolumna pliku, [μs]).

  3. Te same dane z punktu 2) należy także przedstawić w prezentacji w postaci tabeli.

  4. W prezentacji należy umieścić co najmniej jedną strukturę dowolnego związku organicznego składającego się z co najmniej 10 atomów (płaski wzór strukturalny lub przestrzenną reprezentację cząsteczki). Struktura ta musi być narysowana własnoręcznie w programie do tworzenia struktur chemicznych. Oprócz samej grafiki musi być dostępny plik źródłowy zawierający prezentowaną strukturę (zapisany na Dysku Google - w udostępnionym katalogu "ćwiczenie 11").

  5. Na osobnym slajdzie należy umieścić grafikę przedstawiającą las liściasty, zmodyfikowaną w ten sposób, aby z lewej strony zmodyfikowanego obrazu umieścić grafikę dowolnej ryby widzianej z boku (ryba nie powinna być wyższa, niż 1/10 wysokości obrazu lasu).

    UWAGA! Zawsze jeśli używasz w swoich pracach/prezentacjach grafik i tekstów pobranych z internetu, musisz podać ich źródło.
    Dla obrazów pobieranych z internetu, należy podać adres strony internetowej, z której pochodzi grafika. Google Grafika nie może być podawana jako źródło.
    Korzystając z artykułów z internetu także należy podać ich pochodzenie. W przypadku książek i artykułów naukowych należy podać pełne dane (autorów, redaktorów, rok, strony, wydawnictwo).
    Podając adres strony internetowej z której pochodzą informacje należy podać adres strony głównej, nie ma potrzeby podawania całego adresu, zwykle jest on nieprzejrzysty, zawiera niestandardowe znaki i jest długi.
    Przykład właściwego cytowania serwisu internetowego: nauka.pap.pl
    Przykład jak NIE cytować serwisu internetowego: http://nauka.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_nauka.pap.pl&_PageID=11&s=demo&kat=NAUKA&_CheckSum=1306493295 (nieprawidłowo!)

Katalog "ćwiczenie 11" na Dysku Google z gotową prezentacją oraz plikami dodatkowymi musi być udostępniony przed końcem zajęć.
Musi on zawierać:

Skala ocen (wspólna)

TIwC - powrót.

↑↑↑


  Data ostatniej modyfikacji strony: 08.05.2024 r.